Tüketici Uyarısı

Üyelerimize Tavsiyemiz

Üyelerimizin bu sayfadaki diğer uyarılardan da hatırlayacağı üzere, dolandırıcı organizasyonlar sizi RCI'a bağlı olarak çalıştıklarına inandırarak kendi "hizmetlerini" satmak için hazırda beklemektedir. Birçok durumda bu "hizmetler" ya çok düşük kalitede olmakta ya da hiç sağlanmamaktadır.

 

Tipik olarak bu organizasyonlar telefonla arama veya istenmeyen e-postalar yoluyla hileli olarak RCI'da veya RCI adına çalıştıklarını iddia ederler. Sizinle RCI'dan veya RCI'la olan bir anlaşma kapsamında iletişim kurduğunu belirten bir kişiden bir çağrı veya e-posta alırsanız, başka herhangi bir işlem yapmadan önce, mutlaka RCI yoluyla yaptığınız son değişim tatilinin ayrıntılarını (örneğin nerede ve ne zaman olduğunu) doğrulatın. Sorunuza tatmin edici bir cevap verilmemesi sizi arayan organizasyonun sahte olduğuna işaret eder; bu durumda her türlü iletişimi derhal kesmenizi, hiçbir kişisel bilgiyi açıklamamanızı ve size sunulan hiçbir hizmeti satın almamanızı önemle tavsiye ederiz. Buna benzer bir çağrı veya e-posta almanız halinde lütfen bu durumu RCI'a bildirin, böylece biz de diğer üyelerimizi haberdar edebilir ve bu gibi faaliyetleri engellemek için elimizden geleni yaparız.

 

Aynı zamanda Mindtimeshare (www.mindtimeshare.com) ile iletişime geçmeyi değerlendirmenizi öneririz; Mindtimeshare, Devre Tatillerle ilgili dolandırıcılığa maruz kalan Avrupa'daki tüketicilerin çıkarlarını temsil eden bir Tüketici Birliğidir. Mindtimeshare çalışanları, sizin de onayınızla, sağladığınız bilgileri kullanarak konuyu derinlemesine araştırarak şüphe edilen sahtekârlık faaliyetinin ifşa edilmesi ve durdurulması için mümkün olan adımları atacaklardır.

 

Resort Key

RCI, Resort Key temsilcilerinin RCI Üyeleri ile iletişim kurduğunu ve hileli olarak "RCI Yeniden Yerleştirme Ekibinden" aradıklarını iddia ettiklerini belirten bildirimler almıştır.

 

RCI Resort Key ile hiçbir ilişkiye veya bağlantıya sahip olmadığını ve bu şirketin RCI'ı temsil etmesine ilişkin her türlü iddianın tamamen yalan olduğunu açık şekilde belirtir. RCI, Üyelerinin Resort Key şirketi ile hiçbir ilişki kurmamasını önemle tavsiye eder.

 

Resort Care Europe

RCI, adı yukarıda belirtilen organizasyonun çalışanlarının RCI üyeleri ile iletişim kurduğuna ve hileli olarak RCI'dan aradıklarını iddia ettiklerine dair birçok bildirim almıştır. Bu organizasyonun Resort Servie Care (bu kurum da geçmişte benzer şekilde hileli satış yöntemleri kullanmıştır) ile bağlantılı olduğuna inanmaktayız. Bu organizasyonların her ikisiyle de hiçbir ilişkiye veya bağlantıya sahip olmadığımızı ve RCI temsil ettiklerine ilişkin iddialarının tamamen yalan olduğunu açıklarız. RCI Üyelerine bu şirketlerle hiçbir ilişki kurmamalarını ve kendileri ile iletişim kurmaya çalışırlarsa bu durumu bize bildirmelerini önemle tavsiye ediyoruz.

 

Easy Consulting SL - İspanya

RCI, bu organizasyonun RCI üyeleri ile iletişim kurduğuna ve hileli olarak RCI'dan aradıklarını iddia ettiklerine dair bildirimler almıştır.

 

Easy Consulting SL aşağıdaki markalarla birlikte veya bağlantılı olarak faaliyet göstermektedir: The Gift Company, Bonus Week Breaks, Resorts Direct, Direct Resorts International, Extra Weeks, Extra Time Online, Sky Breaks, Sponsored Weeks, Sponsored Breaks, The All Inclusive Club, Anu Holidays ve The Ultimate Holiday Package. RCI'ın bu şirketle veya yukarıda belirtilen hiçbir markayla hiçbir ilişkiye veya bağlantıya sahip olmadığını ve bu organizasyonun RCI'ı temsil ettiğine ilişkin her türlü iddiasının tamamen yalan olduğunu bildiririz. RCI Üyelerine Easy Consulting SL ile hiçbir ilişki kurmamalarını ve bu şirketten aldıkları telefon çağrılarıyla ilgili bilgileri bizimle paylaşmalarını önemle tavsiye ediyoruz.

 

“RCI Viajes”

RCI, www. rciviajes.com web sitesini kullanan, yukarıda adı geçen organizasyonun farkındadır.

RCI olarak, “RCI Viajes” ile herhangi bir bağımızın ya da ilişiğimizin olmadığını ve “RCI Viajes” kurumunun RCI adını ya da logosunu kullanma hakkı bulunmadığını belirtmek isteriz.

RCI, “RCI Viajes” tarafından gerçekleştirilen bu kötüye kullanımı durdurmak için gerekli adımları atmakta ve RCI üyelerine “RCI Viajes” ile herhangi bir ilişki içine girmemelerini önermektedir.

 

Update 1st October 2013

RCI, yukarıdaki bölümde açıklanan faaliyetler doğrultusunda, hem Resort Care Europe hem de Resort Servie Care'a karşı 2012 yılının sonlarında Valencia Ticaret Mahkemesi'nde yasal takibat başlattı.

Mahkeme 30 Eylül 2013 tarihli duruşmada (i) Resort Care Europe ile Resort Servie Care'ın RCI adını kullanmaya derhal son vermesine ve (ii) İngiltere'deki iki ulusal medya kurumunda Mahkeme kararını yayımlatmalarına karar verdi. Resort Servie Care'ın ayrıca RCI'a mahkeme masrafları ve tazminat ödemesi yapmasına karar verildi.

Bu davanın sonucu, RCI'ın Resort Care Europe ve Resort Servie Care tarafından yürütülen türdeki faaliyetleri son derece ciddiye aldığını ve gerekli olan hallerde kendimizi ve müşterilerimizi korumak için hukuki yollara başvurmaktan çekinmeyeceğimizi vurgulamaktadır.