Seyahat/İptal Bilgileri

Güncellenme tarihi: 04.08.2020

Güvenle rezervasyon yapmanıza yardımcı olmak için politikalarımızı güncelledik ve bu belirsiz zamanda tatil şartlarınız için doğru kararı vermenize yardımcı olmak istiyoruz.

Rezervasyonunuz 30 gün içindeyse lütfen bizi arayın veya Çevrimiçi Yardım seçeneğimizi kullanın.

RCI tatilinizi iptal etmek istiyorsanız lütfen RCI.com adresinden çevrimiçi olarak iptal işlemi gerçekleştirmeyin. Bunun yerine seçeneklerinizi görüşmek için lütfen bizi arayın.

Giriş tarihi 1 Ağustos 2020 - 31 Mart 2021 arasında olan tüm rezervasyonlar için aşağıdaki durumlarda seyahat tarihinden önceki 30 gün içerisinderezervasyonunuzu iptal etmeniz veya değiştirmeniz için destek sunacağız:

  • Bağlı tesisin kapalı olması durumunda;
  • Uçuş iptalleri gibi tesise ulaşmanızı engelleyen seyahat kısıtlamaları bulunması durumunda;
  • Sizin veya seyahat edenlerden birinin COVID-19 enfeksiyonu riskini artırabilecek ve bu nedenle sizin veya bu kişilerin seyahat etmesine engel olan bir sağlık durumu olması durumunda; 
  • Tatilinizi planladığınız gibi geçirmenizi engelleyen hükümet veya yerel makamlar tarafından uygulanan kısıtlamalar bulunması durumunda.

Yukarıdaki durumlarda rezervasyonunuzu değiştirerek alternatif bir varış noktası belirlemek isterseniz lütfen bizi arayın. Rehberlerimiz, hangi tesislerin nerede ve ne zaman uygun olduğunu hakkında bilgi sahibidir ve keyifli bir tatil geçirebileceğiz alternatif varış noktaları bulmanıza yardımcı olacaktır.

Tatilinizi iptal etmek isterseniz Değişim Tatilleri için rezervasyon kapsamında kullanılan puan ve değişim günün tamamı, ayrıca değişim ücretinin tamamı ve geçerli olduğu durumlarda Puan Koruma ve Değişim Gücü Koruması ücretinin tamamı RCI üyelik hesabınıza kredi olarak aktarılır.

Ekstra Tatiller için geçerli tarihte ödenen tutarın tamamı RCI üyelik hesabınıza kredi olarak aktarılır.

Bu krediyi seçtiğiniz bir varış noktasına bir Değişim Tatili veya Ekstra Tatil için kullanmak üzere iptal tarihinden itibaren altı ay süreniz vardır.

Seyahatiniz bu tarihten sonra gerçekleşebilir ancak Değişim Tatilleri, yatırılan haftanızın veya ilk başka kullanılan puanların geçerli aralığında olmalıdır. Yeniden planlanan tatilinizin tarihinde RCI üyesi olmanız gerekmektedir.

Yaptığınız her rezervasyon için seyahat etmeden önce tesisin web sitesini kontrol etmenizi veya endişeleriniz varsa tesisle doğrudan iletişime geçmenizi tavsiye ederiz^

RCI Travel†, RCI Cruise° veya üçüncü taraf iş ortaklarımızdan biri aracılığıyla bir otel, araç kiralama, gemi veya etkinlik rezervasyonu yaptıysanız bu hizmetlerin her birinin iptal politikası için sağlayıcılarla tek tek iletişime geçmeniz gerekmektedir.

Bu zorlu süreçte üyelerimize mümkün olan en hızlı şekilde yardımcı olmaya çalışıyoruz ve çok yüksek sayıda çağrı alıyoruz. Bu belirsiz zamanda seyahat etmeden önce ülkelere özel tüm seyahat tavsiyelerini ve önerilen yönergeleri incelemenizi rica ediyoruz.

Ayrıntılı bilgiye ihtiyaç duyuyorsanız lütfen +90 216 282 1 567 numaralı telefondan bizi arayın.

Rehberlerimiz şu anda 09:00 - 17:30 Pazartesi - Cuma arası hizmet vermektedir.

 

 

^ Rezervasyon tarihlerinizde sunulan olanaklarla ilgili konuklara en güncel bilgileri sağlamaktan ve tesis içinde sağlık ve güvenlik önlemli almaktan tesisiniz sorumludur. RCI, tesis tarafından sağlanan veya sağlanmayan bilgiler ve tesiste alınmış veya alınmamış olabilecek sağlık ve güvenlik önlemleri konusunda sorumluluk kabul etmez.

Mevcut Değişim Tatili rezervasyonunuza Değişim Gücü Koruması eklemek istiyorsanız giriş yapma tarihinizden bir gün öncesine kadar bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Bu ekleme işlemini çevrimiçi hesabınız üzerinden ya da bizi arayarak gerçekleştirebilirsiniz.

Weeks Değişim Gücü Koruması hakkında daha fazla bilgi edinin