Mevcut rezervasyonlar için destek

i) Değişim koruması* satın aldıysanız orijinal değişim rezervasyonunuzu iptal etmeyi tercih ettiğiniz tarihten itibaren altı ay içinde yeniden rezervasyon yapmanız şartıyla, değişim rezervasyonunuzu değiştirme ve gelecekteki bir değişim tatili için yeniden rezervasyon yapma esnekliğine sahip olursunuz. Rezervasyonunuzu değiştirerek alternatif bir varış noktası belirlemek isterseniz lütfen bizimle iletişime geçin. Uzman seyahat rehberlerimiz, hangi tesislerin nerede ve ne zaman uygun olduğunu hakkında bilgi sahibidir ve keyifli bir tatil geçirebileceğiz alternatif varış noktaları bulmanıza yardımcı olacaktır.

Yeniden planlanan tatilinizin tarihinde RCI üyesi olmanız gerekmektedir.

ii) Değişim koruması satın ALMADIYSANIZ standart iptal koşullarımız geçerlidir. Aşağıdaki nedenlerden herhangi birinden ötürü seyahat edemiyorsanız seyahatten 21 gün öncesinde seyahatinizi iptal etme veya değiştirme işlemlerinde size destek olabilir ve 31.12.2022 tarihine kadar gelecekteki bir tatil için yeniden rezervasyon yaparken kullanabilmeniz amacıyla RCI üyelik hesabınıza tüm tutarı kredi olarak aktarabiliriz:

  • Rezervasyon yaptığınız tesis tatil tarihleriniz sırasında kapalıdır;
  • Ulusal hükümetinizin kısıtlamaları, yurt dışına seyahati yasa dışı hale getirmiştir;
  • Varış noktanıza vardığınızda karantinaya alınmanız gerekmektedir;
  • Tatil varış noktanız, ulusal hükümetinizin kısıtlı listesine alınmıştır ve eve döndüğünüzde yönetilen bir karantina otelinde karantinaya alınmanız gerekmektedir.

Yeniden rezervasyonu yapılan tatilinizi 31.12.2022 tarihine kadar gerçekleştirmiş olmanız gerekmez ancak yeniden planladığınız tatilin gerçekleşeceği tarihte RCI üyesi olmanız gerekir.

31.05.2021 tarihinden önce iptal edilen rezervasyonlarda, gelecekte yeniden tatil rezervasyonu yapmak için 31.12.2022 tarihine kadar süreniz vardır. Yeniden planlanan tatilinizin tarihinde RCI üyesi olmanız gerekmektedir.

01.04.2021'den itibaren yaptığınız yeni ekstra tatil rezervasyonları için otele giriş yapmadan 46 gün öncesine kadar değişiklik yapabilir veya para iadesiyle rezervasyonu iptal edebilirsiniz. Ayrıca rezervasyonunuzu giriş yapmadan 31 ila 45 gün öncesine kadar iptal ederseniz ödediğiniz fiyatın yalnızca %15'ini kaybedersiniz. Koşullar geçerlidir – yenilenen ekstra tatil iptal politikamızı buradan okuyabilirsiniz.

Bir tesisin kapanmasından dolayı ya da yerel sokağa çıkma yasağı, tahliye emirleri, sınırların kapanması veya seyahat ile ilgili yasal yasaklar gibi hükümet talimatları nedeniyle seyahat edemiyorsanız seyahat tarihinden önceki 21 gün içerisinde rezervasyonunuzu iptal etmeniz veya değiştirmeniz için size destek oluruz. Bu durumda, 31.12.2022 tarihine kadar yeniden tatil rezervasyonu yapabilmeniz için geçerli tarihe kadar ödenen tutarın tamamı RCI üyelik hesabınıza kredi olarak aktarılır. Bu tarihe kadar seyahat etmiş olmanız gerekmez.

31.05.2021 tarihinden önce iptal edilen rezervasyonlarda, gelecekte yeniden tatil rezervasyonu yapmak için 31.12.2022 tarihine kadar süreniz vardır. Bu tarihe kadar seyahat etmiş olmanız gerekmez ancak yeniden planladığınız tatilin gerçekleşeceği tarihte RCI üyesi olmanız gerekir.

Hesabınızda kullanamadığınız bir değişim tatilinden krediniz varsa bunu, ekstra tatil rezervasyonunda kullanabilirsiniz.

RCI tatilinizi Covid ile ilgili bir nedenden dolayı iptal etmeyi düşünüyorsanız veya gelişmiş koruma satın aldıysanız lütfen rezervasyonunuzu RCI.com üzerinden iptal etmeyin. Seçeneklerinizi görüşmek için lütfen bizimle iletişime geçin.

Diğer tüm nedenlerden dolayı (gelişmiş koruma içeren veya içermeyen sahip olunan tesisteki hafta rezervasyonları) çevrimiçi olarak iptal işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Yeniden rezervasyon yapılan değişim tatilleri, yatırılan haftanızın veya ilk başka kullanılan puanların geçerli aralığında olmalıdır. Yeniden planlanan tatilinizin tarihinde RCI üyesi olmanız gerekmektedir.

RCI Travel†, RCI Cruise° veya üçüncü taraf iş ortaklarımızdan biri aracılığıyla bir otel, araç kiralama, gemi veya etkinlik rezervasyonu yaptıysanız bu hizmetlerin her birinin iptal politikası için sağlayıcılarla tek tek iletişime geçmeniz gerekmektedir.

Otel değişimi veya otel (nakit) rezervasyonunda değişiklik yapmak veya rezervasyonu iptal etmek istiyorsanız lütfen bizimle iletişime geçin. Bunlar, Alliance Reservation Network tarafından sağlanmaktadır. Otellerin iptal politikaları geçerlidir ve bunlar, yukarıda belirtilen politikaların kapsamı dışındadır.

RCI üyelik koşullarınız ile yukarıda belirtilen koşullar arasında bir uyuşmazlık olması durumunda yukarıda belirtilen koşullar geçerli olacaktır.